Видавнича діяльність “МузБату”

Громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон”» упродовж останніх п’яти років, окрім іншого, займається видавничою діяльністю та сприяє видавництву з доброчинною метою аудіо CD-збірок, друкованих музичних збірок та великих співаників як автентичного українського фольклору, так і якісної сучасної естрадної україномовної пісні.

Великим культурологічним надбанням творчого колективу Музбату, зокрема завдяки величезній праці професора Миколи Юрійовича Сікори, став проєкт зі створення співаника «Дунаю мій». Це багаторічна праця потужної команди фахівців, результатом якої стало оновлене та доповнене видання збірки понад ста українських народних пісень Подунав’я з клавірами. Робота над співаником розпочалася зі збору пам’яток української фольклорної творчості, об’єднаних дунайською тематикою, й реалізовувалася кількома етапами. Зокрема, це збірки клавірів пісенної спадщини Подунав’я «Ой у гаю, при Дунаю» (2014 р., 16 музичних творів), пісенник «Ой у гаю, при Дунаю» (2016 р., доповнене видання, 44 музичних твори), збірник «Ой тихо, тихо Дунай воду несе» (2018 р., 30 музичних творів).

Співаник «Дунаю мій» видано за фінансової підтримки Міністерства культури України та у співпраці з Національною всеукраїнською музичною спілкою. Його схвалено комісією дисциплін художньо-естетичного циклу Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти та науки України. Він призначений для використання в музичних закладах І-IV ступенів – музичних школах, спеціялізованих музичних школах, музичних ліцеях, Національних музичних академіях. Збірка містить понад сто народних пісень із клавірами, розміщених у двох розділах – «солоспіви» та «хорові твори». Обсяг співаника – 308 сторінок. Збірку ілюстровано двовзорами українського художника Олега Шупляка.

Співаник «Дунаю мій» безкоштовно передано у ті музичні заклади, педагогічні колективи яких зацікавлені у використанні збірки для ознайомлення учнів із українською народною пісенною спадщиною та шляхетною історією українського Подунав’я.

Унікальним музичним проєктом є альбом колискових пісень, заспіваних для дітей чоловіками – «Колискова від Тата». Перше видання збірки було здійснено у 2018 році, а згодом у 2019 році вийшло друком друге доповнене видання. До збірки ввійшли народні та авторські колискові, переспівані видатними українськими виконавцями, зокрема Тарасом Компаніченком та Северином Данилейком (гурт «Хорея Козацька»), Олександром Ярмолою (гурт «Гайдамаки»), Євгеном Їжаком (гурт «ТаRuta»), Олексієм Шманьовим (гурти «KARNA» та «ENTREE»), Сергієм Василюком (гурт «Тінь Сонця»), Григорієм Лук’яненком (гурт «Рутенія»), акторами Сергієм Файфурою та Володимиром Збаразьким та іншми. Авторка ідеї та упорядниця музичної збірки – композитор і музичний продюсер Таня Ша Шамшетдінова.

Неординарний і водночас душевний проєкт «Нескорений ПроRock» – також творчий здобуток Музбату (2019 р.). Це збірка пісень на безсмертні вірші видатного українця, дисидента, борця за Незалежність України Василя Стуса. Автор ідеї – фронтмен рок-гурту «FATA MORGANA UA» Ігор Роман.

Не менш яскравим та креативним є проєкт у співпраці з Українським культурним фондом «Придунайська історія», що представляє собою інтерактивну ілюстровану книжку з аудіо-диском, де представлена музична п’єса та гра-подорож. Інтерактивна книга – це літературно-музична романтична мандрівка-спогад пригод чумака Василя у пошуках коханої територією сучасної Одещини та в околі ріки Дунай в обробці народних пісень від музичного гурту «Очеретяний кіт». Проєкт має на меті сприяти неконфліктному поширенню та розвитку української культури та мови через створення та поширення інноваційного культурного продукту для різних цільових аудиторій. Автор та упорядник інтерактивної музичної збірки лідер гурту «Очеретяний кіт» Роман Кріль.

Вагомим і значущим є створення серії збірок у форматі співаник + CD «Коло тихого Дунаю» та «Щедра Коляда», де популярні українські естрадні та рок-виконавці переспівали народні пісні та колядки зі щедрівками. Упорядник збірок – лідер гурту «Очеретяний кіт» Роман Кріль.

Свої ремікси на українські народні пісні для Музбату залюбки надають такі українські гурти, як «Піккардійська терція», «ILLARIA», «Гайдамаки», «Vroda», «Тінь Сонця», «TaRuta», «TheВЙО», «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ», «Очеретяний кіт» та інші.

Передплатники журналів «Український туризм» та «КОРДОН» (офіційних інформаційних партнерів Музбату) періодично отримують музичні CD-збірки у якості подарунку.

Пам’ятає Музичний батальйон і про наших воїнів. Для них ми скомпілювали CD-диск «Співай, козаче – нехай ворог плаче!», до якого увійшли найкращі авторські пісні наших музбатівців, присвячені подвигу захисників України від російського агресора. Цей диск створено для безкоштовного розповсюдження у військових частинах під час концертів Музичного батальйону в зоні проведення бойових дій. Незабаром CD-диск буде доповнено співаником із текстами, гітарними акордами й нотами основної вокальної лінії всіх пісень збірки.

Спiваник 2019 “Дуню мій”
Положення про конкурс “Дунаю мій”