Рок-фестиваль «Дунайська Січ»

Рок-фестиваль «Дунайська Січ», який проводиться з 2014 р. – це благодійний фестиваль, що має патріотичне спрямування. Його мета – популяризація і розповсюдження української музичної культури, підтримка патріотичного духу, перш за все, серед молоді. Фестиваль позиціонується як основний рок-фестиваль Півдня України.
З кожним роком проект рок-фесту еволюціонував: вперше музичний захід було проведено у жовтні 2014 року на сходинках Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка, а вже 2017 р. фестиваль набув міжнародного формату і відбувся на Алеї Дружби народів – центральній площі міста. За цей час Фестиваль спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися до триденного формату і отримати статус Міжнародного. Зокрема, на фестиваль цього року завітали зарубіжні гості – легендарний гурт з 25-річною історією SKYLĖ із Вільнюса та білоруський колектив Vuraj з Мінська, які виконували пісні своєю рідною мовою, але обов’язково одну – українською і про Дунай, що було однією з умов для участі у фестивалі.
Фестиваль в основному проводиться на волонтерських засадах, силами однодумців та патріотичних кіл, але в цьому році фестиваль отримав підтримку і від державних органів влади. Офіційними співорганізаторами фестивалю виступили Міністерство молоді та спорту України, Одеська обласна державна адміністрація, мерія міста Ізмаїл, а офіційним перевізником учасників фестивалю стала «Укрзалізниця». Серед почесних гостей фестивалю – народні депутати України – Микола Княжицький, Віктор Кривенко, офіційні представники іноземних держав.
«Дунайська Січ» об’єднує тисячі мешканців Придунав’я різних національностей під українськими прапорами. Українська патріотична пісня у даному питанні є однією з найпотужніших сил і фактором консолідації української нації. Тому у своїй діяльності «МузБат», крім прифронтових територій, особливу увагу також приділяє підтримці української культури та розвитку українського патріотизму в південних регіонах України. В даному випадку некомерційний фестиваль «Дунайська Січ», на якому лунає сучасна рок-музика, є формою донесення українського культурного надбання.
Організатори рок-фестивалю «Дунайська Січ» поставили за мету підтримати українців Придунав’я та ще раз підкреслити, що Придунав’я – одвічна складова частина єдиної України. Тому діяльність «Музичного батальйону» в українському Придунав’ї триватиме і надалі. Вже сьогодні йде активна робота щодо організації вже VI фестивалю «Дунайська Січ» у 2019 році.