Культурно-мистецький сквер імені Василя Сліпака

Фільм-спогад про Василя Сліпака “Арія, перервана кулею”

Ще у 2017 році Громадська спілка «Музичний Батальйон» за підтримки мистецької громадськості міста Києва ініціювала облаштування в столиці на Андріївському Узвозі «Культурно-мистецького скверу імені Василя Сліпака», – Героя України, соліста Паризької національної опери, кавалера орденів «За мужність» І ст. та «Золота зірка».

16 вересня 2017 року на розі Андріївського Узвозу та вулиці Боричів Тік було проведено урочисту церемонію закладання пам’ятного каменю на місці облаштування майбутнього скверу. В урочистостях взяли участь родичі Василя Сліпака, митці, письменники, журналісти, громадські та політичні діячі.

6 лютого 2018 року на сайті Київської міської ради було зареєстровано петицію (https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=7430) №7430 «Надати земельній ділянці на розі Андріївського Узвозу та вул. Боричів Тік статусу Арт-скверу ім. соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака». Громадськість сказала «ТАК!» і петиція набрала 10 192 підписи, в тому числі 123 підписи народних депутатів різних фракцій VIII скликання, й отримала статус «УСПІШНОЇ».

3 травня 2018 року Київський міський голова доручив постійним комісіям Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, з питань екологічної політики та з питань культури, туризму та інформаційної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку (доручення №08/КО-2204 (п)).

18 липня 2018 року Департамент земельних ресурсів розглянув електронну петицію та підготував проєкт рішення Київради «Про організаційно-правові заходи щодо створення скверу на Андріївському Узвозі, 33/6 у Подільському районі міста Києва», яким передбачено «підтримати ініціативу створення майданчику відпочинку – скверу імені Василя Сліпака на земельній ділянці на вулиці Андріївський Узвіз, 33/6 у Подільському районі міста Києва та визнати її суспільною потребою».

18 жовтня 2018 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення «Про організаційно-правові заходи щодо створення скверу на Андріївському Узвозі, 33/6 у Подільському районі міста Києва», (рішення Київради VI сесії VIII скликання №1908/5972 від 18.10.2018 року). Зазначеним рішенням Київська міська рада доручила Виконавчому органу Київській міській державній адміністрації здійснити відповідні заходи з облаштування території скверу та впорядкування відносин з чинним орендарем ділянки, на якій розміщено сквер.

15 листопада 2018 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення «Про надання статусу скверу земельній ділянці на Андріївському Узвозі, 33/6 у Подільському районі м. Києва» (рішення Київради VIІ сесії VIII скликання №32/6083 від 15.11.2018 року).

10 квітня 2019 року від батьків Василя Сліпака (Ярослава Сліпака та Анни-Надії Сліпак) та рідного брата (Ореста Сліпака) було отримано письмову згоду на присвоєння імені Василя Сліпака скверу на розі Андріївського Узвозу та вулиці Боричів Тік у Києві.

13 лютого 2020 року, керуючись Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Музичний Батальйон звернувся до Київського міського голови В.В. Кличка з проханням надати скверу на Андріївському Узвозі, 33/6 офіційного найменування «Культурно-мистецький сквер імені Героя України Василя Сліпака» з метою вшанування в історично-культурному центрі столиці України пам’яті відомого національного оперного співака, який загинув на фронті в російсько-українській війні.

17 березня 2020 року Департамент суспільних комунікацій на виконання доручення Київського міського голови від 20.02.2020 №6476 вніс питання присвоєння скверу на розі Андріївського Узвозу та вулиці Боричів Тік у Подільському районі імені Василя Сліпака до порядку денного чергового засідання Комісії з питань найменувань.

21 липня 2020 року відбулося засідання київської Комісії з питань найменувань, де підтримали перейменування низки вулиць та об’єктів у місті, зокрема, й досі безіменних. Серед іншого члени Комісії підтримали пропозицію «найменувати сквер на розі Андріївського Узвозу та вул. Боричів Тік на честь Василя Сліпака (видатного українського оперного співака та добровольця)».

Ініціатори облаштування скверу також провели Всеукраїнський конкурс на кращий проєкт пам’ятника Герою України Василю Сліпаку.

Варіанти конкурсних робіт
читати >>

На Андріївському Узвозі облаштують арт-сквер з амфітеатром
читати >>

Орест Сліпак про встановлення пам’ятника Василю Сліпаку
читати >>

У Києві на честь загиблого львів’янина та оперного співака Василя Сліпака презентували фільм-спогад
перейти на фільм >>

Володимир Омелян про важливість збереження власної історії
читати >>

Презентація проєкту пам’ятника Василю Сліпаку. Пресконференція Музбату
перейти на презентацію >>

НОВИНИ

Проект Арт-скверу ім. Василя Сліпака від “S+O architects” Василя Сліпака вшанували грандіозним концертом #МІФ Арт-сквер ім. В. Сліпака: 3:0 на користь громади Києва! Арт-сквер ім. Василя Сліпака запрошує на відкриття мистецького сезону! Громадськість сказала “ТАК!” Арт-скверу ім. Василя Сліпака Земельна комісія Київради схвалила створення Арт-скверу ім. В.Сліпака Круглий стіл з нагоди дня народження Героя України Василя Сліпака На Василя до Скверу Сліпака завітали щедрівники. Національна Спілка Художників України “ЗА” Арт-Сквер Сліпака у Києві! Арт-скверу ім. В. Сліпака у Києві бути – Ю. Сиротюк Нечепа просить Садового допомогти з Атр-сквером Сліпака у Києві. Проект Арст-скверу ім. В. Сліпака від Станіслава та Дмитра Уреті У Парламенті відбувся брифінг “МузБату” стосовно скверу ім. В. Сліпака Віктор Ющенко підтримав Арт-Сквер ім. Василя Сліпака