Культурно-мистецький сквер імені Василя Сліпака

Громадська Спілка «Музичний Батальйон», за підтримки мистецької громадськості міста Києва ініціювали облаштування в столиці на Андріївському узвозі «Культурно-мистецького скверу імені Василя Сліпака», – Героя України, соліста Паризької національної опери, кавалера ордена «За мужність» І ст. та «Золота зірка». 16 вересня 2017 р. на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік «Музичний Батальйон» спільно з мистецькою громадськістю міста Києва провів урочисту церемонію закладання пам’ятного каменю на місці облаштування майбутнього скверу. В урочистостях взяли участь родичі Василя Сліпака, митці, письменники, журналісти, громадські та політичні діячі.
Наразі депутати Київради ухвалили на пленарному засіданні план заходів щодо створення Арт-Скверу ім. Василя Сліпака на Андріївському Узвозі, розроблений спільно з активістами ГС Музичний Батальйон.
==================
18 жовтня 2018 р. на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про «Про організаційно-правові заходи щодо створення скверу на Андріївському узвозі, 33/6 у Подільському районі міста Києва». Згідно з документом, на Андріївському узвозі планується облаштування скверу. Але відповідна земельна ділянка наразі перебуває в оренді. Тож виконавчий орган Київради (КМДА) має провести переговори з орендарем щодо розірвання договору оренди для використання цієї ділянки для розміщення скверу. Якщо орендар відмовиться, це питання вирішуватиметься в судовому порядку. У разі згоди, збитки орендарю буде відшкодовано з міського бюджету. Також, відповідно до рішення, буде організовано заходи щодо розроблення та затвердження проекту землеустрою щодо зміни категорії цільового призначення цієї ділянки.

«Майбутньому скверу пропонується присвоїти ім’я всесвітньо відомого українського оперного співака, соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака. Це вимога громади. Адже була зареєстрована відповідна петиція, яка набрала понад 10 тисяч голосів. І сьогодні ми фактично її втілюємо в життя. Цим рішенням ми створюємо нову зелену зону у середмісті столиці, а також вшановуємо нашого співвітчизника оперного співака Василя Сліпака, який героїчно загинув на Сході країни», – зазначив заступник міського голови секретар Київради Володимир Прокопів. Рішення підтримали 88 депутатів.

Ініціатори облаштування скверу оголосили також Всеукраїнський конкурс на кращий ландшафтний дизайн майбутнього скверу. Запропонувати на конкурс свій проект облаштування майбутнього Арт-скверу можете і ви, завантаживши і ознайомившись з “Положенням про конкурс”. Планується, що декоративні дерева та кущі, які прикрашатимуть місце майбутнього культурно-мистецького відпочинку киян та численних гостей столиці, будуть висаджені саме сучасними українськими митцями-волонтерами, які своєю творчістю вже четвертий рік підтримують наше воїнство на Донбасі.

НОВИНИ

Проект Арт-скверу ім. Василя Сліпака від “S+O architects” Василя Сліпака вшанували грандіозним концертом #МІФ Арт-сквер ім. В. Сліпака: 3:0 на користь громади Києва! Арт-сквер ім. Василя Сліпака запрошує на відкриття мистецького сезону! Громадськість сказала “ТАК!” Арт-скверу ім. Василя Сліпака Земельна комісія Київради схвалила створення Арт-скверу ім. В.Сліпака Круглий стіл з нагоди дня народження Героя України Василя Сліпака На Василя до Скверу Сліпака завітали щедрівники. Національна Спілка Художників України “ЗА” Арт-Сквер Сліпака у Києві! Арт-скверу ім. В. Сліпака у Києві бути – Ю. Сиротюк Нечепа просить Садового допомогти з Атр-сквером Сліпака у Києві. Проект Арст-скверу ім. В. Сліпака від Станіслава та Дмитра Уреті У Парламенті відбувся брифінг “МузБату” стосовно скверу ім. В. Сліпака Віктор Ющенко підтримав Арт-Сквер ім. Василя Сліпака