Нескорений ПроRock

“Нескорений ПроRock” – це серія альбомів пісень на вірші видатних українських поетів.
Перший у серії – альбом на  безсмертні вірші видатного українця, дисидента, борця за Незалежність України Василя Стуса у виконанні сучасних популярних співаків, зокрема:
Тараса Компаніченка, Марії Бурмаки, сестер Тельнюк, Сергія Василюка, Северина Данилейка та Наталі Прокопович, Тані Шамшетдінової та Ольги Гриськової, Ореста Криси, Василя Живосила Лютого, Нелі Франчук, Сергія Файфури, гуртів «Fata Morgana UA», «BeTwіns», «Очеретяний Кіт», «Хорея Козацька».

Збірка складається зі співаника та CD-диска, містить 16 віршів-пісень з текстами та акордами. Переднє слово від письменника, відповідального секретаря Національної спілки письменників України Миколи Гриценка, післямова Василя Стуса зі збірки “Зимові дерева”.

Продовження серії – творчість Тараса Шевченка та Олени Теліги.

До альбому за віршами Тараса Шевченка увійшло 13 пісень у виконанні гуртів «TaRuta», «САД», «Транс-Формер», «Рутенія», «Тінь Сонця», «Друже Музико», «Kozak System», дуети «Діля і Орест», «Осяйна&Живосил», Тельнюк: Сестри, Едуард Драч, Сергій Файфура, Володимир Пироженко, Северин Данилейко, Неля Франчук, Василь Нечепа. Передмова митця Живосила Лютого. У післямові історія написання «Заповіту». Співаник проілюстровано відомими і невідомими художніми роботами Шевченка, які показують його не тільки генієм слова, а й художником.

Альбом за віршами поетки Олени Теліги – підкреслено жіночий склад альбому – вміщує 12 пісень на слова самобутньої поетки, чиє ім’я стало символом жертовної боротьби та глибокої жіночності. До створення альбому долучилися Саша Кольцова, дует «BeTwіns», Марія Бурмака, Анна Заклецька, Христина Панасюк, ILLARIA, Анжеліка Рудницька, VLASNA, Неля Франчук, гурт «TaRuta», Тельнюк: Сестри, SHOPPING HOUR GRP. Переднє слово письменниці Оксани Кротюк, Післямова Євгена Маланюка. Співаник вміщує уривки публіцистичних статей Олени Теліги, архівні світлини, уривки листів.

Це не просто пісні – це щоразу цілісний повноформатний альбом на вірші окремого знакового поета, створений провідними українськими музикантами. Ми свідомо не дотримуємося однієї музичної стилістики, звертаємося до лексикону різних жанрів: і традиційного року, і сучасного, й авторської пісні, й неоромансу…

Найважливіше для нас – вплести творчість поетів-класиків у канву сучасного аудіопростору.

Альбоми доступні для прослуховування за посиланнями:

Василь Стус: https://soundcloud.com/neskorenyprorock/sets/rock-2

Тарас Шевченко: https://soundcloud.com/neskorenyprorock/sets/rock

Олена Теліга: https://soundcloud.com/neskorenyprorock/sets/rock-1

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. У планах розширення серії – видання збірок пісень на вірші Лесі Українки та Василя Симоненка.

Нескорений пророк
Співаник Шевченка
Співаник Теліги