Звернення «МузБату» з приводу утримання в російському полоні українських моряків

Звернення

 членів Громадської спілки  «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон»

до Верховної ради України, Президента України та Уряду України

з приводу утримання в  російському полоні українських моряків

 

    Київ, 18 лютого 2019 р.

25 листопада 2018 року російські прикордонники і сили спецпризначення здійснили напад на три українські кораблі – малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». В результаті зухвалого обстрілу українських кораблів збройними силами Російської Федерації двоє українських  моряків –  Андрій Ейдер і Андрій Артеменко, отримали серйозні поранення. Через загрозу розгортання російською стороною активних військових дій в Азовському морі, в  листопаді-грудні минулого року в Україні було введено військовий стан в прикордонних областях країни.

Всі  24 українські моряки, захоплені в листопаді російськими силовиками біля берегів анексованого Криму, заявили  російським загарбникам, що є військовополоненими, відповідно до  їх офіційного визнання  Україною. На сьогодні, російська сторона   утримує всіх захоплених українців  в Лефортовській  в’язниці  у Москві та здійснює  «судилище»  над мужніми українськими бранцями.

Наша держава  виступила  з рішучим протестом щодо вчинення  збройними силами Російської Федерації акту прямої агресії проти нашої країни   і закликала міжнародну спільноту  вжити заходів для стримання Росії у її спробах активізувати своє  військове втручання  в акваторії Азовського моря та Керченської протоки як продовження своїх  агресивних дій  після  окупації  Криму та ряду районів  Луганської і Донецької областей.

Європейський парламент в ухваленій 12 грудня 2018 року  резолюції закликав країни-члени закрити для російських суден, які прибувають з Азовського моря, доступ до портів ЄС до того часу, поки Росія не відновить вільне судноплавство Керченською протокою в Азовське море. Європарламентарі в резолюції також засудили  навмисний акт агресії Росії проти України, здійснений 25 листопада минулого року  в Керченській протоці, і вимагають негайного і безумовного звільнення українських кораблів і моряків, які повинні мати статус військовополонених та  закликали підготувати додаткові санкції проти Російської Федерації.

Ми, члени Громадської спілки  «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон» – виконавці української патріотичної пісні та активісти –   не можемо залишатись осторонь  у важкий для наших співвітчизників час. Ми  висловлюємо велику  повагу  нашим побратимам – українським морякам,    їх мужності і самовідданості Українській державі та своєму військовому і патріотичному обов’язку.

Наш Спілка  вимагає від керівництва  Російської Федерації негайно звільнити і передати Україні українських військовополонених моряків  та компенсувати їм і  їхнім  родинам матеріальні та моральні збитки, завдані розбійницькими діями  російської держави  у Керченській  затоці 25 листопада 2018 року. Вважаємо, що такі дії    проти  нашої держави  не  дозволяють світовій спільноті більше   сприймати Російську Федерацію як   морського партнера через її піратські дії.

З огляду на зазначене вище,  Громадська спілка  «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон»  закликає Верховну раду України, Президента України та Уряд нашої держави  здійснити рішучі кроки міжнародного характеру  з метою спонукати  уряди країн – членів Європейського союзу, Сполучених Штатів Америки та інших країн –  союзників України,  якнайшвидше  вжити  спільних дієвих  заходів  щодо Російської Федерації  з метою негайного звільнення військовополонених українських моряків!

Ми закликаємо всіх патріотичних творчих виконавців та митців України  долучитись до Звернення та  разом докласти зусиль  для якнайшвидшого  повернення українських бранців на Батьківщину!

Ми пишаємося славними синами України  і висловлюємо їм і їх родинам підтримку  та запевняємо у  нашій рішучості всебічно   сприяти  звільненню військовополонених українських моряків!

Члени Громадської спілки  «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон»:

 

 

Додаток до Звернення

членів Громадської спілки

 «Творче патріотичне об’єднання

 «Музичний батальйон» до

Верховної ради України,

Президента України та

Уряду України

 

 

Перелік

військовополонених українських моряків.

які перебувають у російському полоні

 

Малий броньований артилерійський катер “Бердянськ”

Роман МОКРЯК, лейтенант, 1986 р.н. Кіровоградська область

Юрій БЕЗ’ЯЗИЧНИЙ, старший матрос, 1990 р.н., Одеська область

Андрій АРТЕМЕНКО, старший матрос, 1994 р.н., Кіровоградська область

Андрій ЕЙДЕР, матрос, 1999 р.н., Одеса

Богдан ГОЛОВАШ, старший матрос, 1996 р.н., Полтавська область

Денис ГРИЦЕНКО, капітан 2 рангу, 1984 р.н., Миколаїв

Юрій СОРОКА, член екіпажу судна

Малий броньований артилерійський катер “Нікополь”

Богдан НЕБИЛИЦЯ, старший лейтенант, 1994 р.н., Сумська область

В’ячеслав ЗІНЧЕНКО, старший матрос, 1998 р.н., Кишинів

Сергій ЦИБІЗОВ, матрос, 1997 р.н., Хмельницька область

Сергій ПОПОВ, капітан-лейтенант, 1991 р.н., Донецька область

Владислав КОСТИШИН, старшина 1 статті, 1994 р.н., Черкаська область

Андрій ОПРИСКО, старший матрос, 1971 р.н., Львівська область

Андрій ДРАЧ, член екіпажу судна.

Рейдовий буксир «Яни Капу»:

Олег МЕЛЬНИЧУК, старшина, 1995 р.н., Черкаська область

Михайло ВЛАСЮК, старший матрос, 1984 р.н., Київ

Віктор БЕЗПАЛЬЧЕНКО, старший матрос, 1987 р.н., Херсонська область

Володимир ТЕРЕЩЕНКО, старший матрос, 1994 р.н., Дніпро

Євген СЕМІДОЦЬКИЙ, матрос, 1998 р.н., Луганська область

         Володимир ЛІСОВИЙ, капітан 3-го рангу, 1984 р.н. Севастополь

Андрій ШЕВЧЕНКО, мічман

Володимир ВАРІМЕЗ, старший матрос, 1992 р.н., Одеська область

Сергій ЧУЛІБА, старшина, 1992 р.н., Херсонська область

Юрій БУДЗИЛО, мічман, 1972 р.н., Одеса.