ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО МІНІСТРА КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ОЛЕКСАНДРА ТКАЧЕНКА

Про заборону в’їзду на територію України
російських артистів, які підтримали анексію
Криму

Шановний Олександре Владиславовичу!

Прогресивне українське суспільство вкрай занепокоєне, стурбоване й неабияк обурене інформацією, оприлюдненою українськими ЗМІ, що громадянин Росії Василь Вакуленко, відомий під псевдонімом «Баста», який раніше незаконно відвідував окупований Крим, давав там концерти та неодноразово підтримав і прославляв анексію півострова, безперешкодно приїхав на корпоратив до Києва на початку травня цього року.

Також за інформацією офіційних сайтів із розповсюдження квитків на концерти відомо, що 25 та 26 червня 2021 року заплановано концерт Басти в Києві в «Stereo Plaza».

Нагадаємо, що в 2014 та 2015 роках Баста гастролював у Ялті, чим порушив порядок перетину кордону України під час поїздок до окупованого Криму. Також він став одним із суддів російського конкурсу на кращу пісню про Кримський міст.

У 2017 артистові заборонили в’їзд в Україну на три роки. Однак минулого року цей термін заборони сплив, і Василь Вакуленко знову приїхав до України та планує концерт у столиці й тур великими містами. Це «перша ластівка» нового витка культурної експансії Москви в Україні. Принагідно варто згадати й нещодавні спроби влаштувати тур ще одного російського виконавця Моргенштерна – за яким, як не важко здогадатися, паровозом повезуть інших російських гастролерів, по суті, повертаючи Україну в часи, коли з нашої країни виконавцями країни-агресора вивозилися сотні тисяч доларів.

Творча спільнота України, до якої входять чимало патріотичних українських музикантів, волонтери, військові обурені бездіяльністю влади й силових органів щодо оприлюдненої інформації, формалізмом й небажанням зрозуміти небезпеку появи агентів впливу зі світу шоу-бізнесу й їхнього безпосереднього контакту з великою авдиторією. Вважаємо, що багаторазові висловлювання російського артиста Василя Вакуленка (Басти) на підтримку Путіна та «руського міра» в Криму повинні нести за собою наслідки, такі як заборона в’їзду на територію України.

Вимагаємо від Міністерства культури та інформаційної політики вжити вичерпних заходів по скасуванню виступу Василя Вакуленка в Києві, а також надати правоохоронним органам позицію Міністерства щодо продовження/поновлення санкцій відносно інших російських артистів, які відкрито підтримують анексію та окупацію частини території України.

Валерій Суботін,

Голова правління ГС «Музичний батальйон»

Олександр Ягольник,

Генеральний продюсер фестивалю «Дунайська Січ», композитор, поет, продюсер

Підписати лист »»