Звернення учасників круглого столу «Патріотичний «неформат» в українському радіоефірі»

Секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олександру Турчинову

Голові Національної ради України  з питань телебачення і радіомовлення Юрію Артеменку

Голові Комітету Верховної Ради України  з питань культури та духовності Миколі Княжицькому

Голові Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар

Міністру інформаційної політики України Юрію Стецю

 Міністру оборони України Степанові Полтораку

Міністру культури України Євгенові Нищуку

 

Копія:

Керівникам нонаціональних,

регіональниих ТРО України

 (за списком).

 

Звернення

учасників круглого столу

 «Патріотичний «неформат» в українському радіоефірі»

(від 20 вересня 2018 року (агенція «Укрінформ»)

 

Ми, представники громадянського суспільства: митці, письменники, журналісти, продюсери, громадські активісти, обговорили проблему відсутності в ефірі мережевих радіостанцій України сучасного якісного патріотичного контенту, що створений упродовж новітньої російсько-української війни.

Наголошуємо на тому факті, що, не зважаючи на помітне кількісне і якісне зростання частки україномовної пісні в національному радіо просторі, в ефірі майже всіх радіостанцій відсутні українські патріотичні пісні, які б виховували в людей почуття гордості за свою землю, свою історію, свою армію.

Цілком усвідомлюючи те, що вітчизняним законодавством передбачене невтручання контролюючих органів у редакційну політику телерадіоорганізацій, ми разом з тим апелюємо до захисту прав радіослухачів на якісний вітчизняний продукт, який має впливати на патріотичне, моральне виховання нації. На нашу думку, для цього варто запровадити зміни до законодавчих актів, передбачити державне замовлення для запису та трансляції патріотичних пісень, створення музичних порталів аудіопатріотики, а при формування ліцензійних умов вказувати на  обов’язковість контенту патріотичного спрямування.

Учасники круглого столу «Патріотичний «неформат» в українському радіоефірі» ставлять за мету: привернути увагу до вищезазначеної проблеми, передовсім, власників, керівників, програмних директорів вітчизняних радіокомпаній з тим, щоб вони самостійно переглянули програмну політику в сторону збільшення якісного україномовного патріотичного контенту, який би відповідав ситуації, в якій знаходиться сьогодні держава. Звертаємося до свідомості, професіоналізму, патріотичних почуттів людей, яким держава видала в тимчасове користування свій радіочастотний ресурс.

Наше звернення спрямоване до законотворців, контролюючих органів, які, на нашу думку, не в повній мірі здійснюють свої державні функції, не забезпечують якісний відбір телерадіоорганізацій під час проведення конкурсів та продовження терміну дій існуючих ліцензій.

Ми заявляємо про рішучість відстоювати усіма законними способами нашу вимогу на якісний патріотичний контент в українському радіоефірі.

Війна Росії з Україною триває. Патріотична пісня – це наша зброя в боротьбі з агресором! Це потрібно пам’ятати всім!

 

Учасники круглого столу